Prezent na komunie

Prezent na komunię – książka!

Pierwsza komunia święta to duże przeżycie dla dziecka. Uroczystość, a następnie rodzinne spotkanie to ważne wydarzenie w kalendarzach najbliższej rodziny i rodziców chrzestnych. Niekiedy przygotowania przypominają organizację ślubu. To oznacza, że faktycznie komunia dziecka w polskich rodzinach to wyzwanie na, które przygotowania rozpoczynają się nawet rok wcześniej! Podobne napięcie pojawia się, kiedy należy wybrać dla dziecka prezent na komunię. Istnieje lista spodziewanych, uniwersalnych prezentów. Zmienia się ona na przestrzeni lat, jednak złota biżuteria, rower, pamiątki będą zawsze trafionym prezentem. Jako rodzic chrzestny warto postawić na dodatek w formie książki- pamiątki. Rzeczy wydałby się oczywista, jednak pojawia się wśród prezentów coraz rzadziej.

Biblia dla dziecka

Pierwsza pozycja na prezent na komunie (https://www.taniaksiazka.pl/t/prezent-na-komunie) to Biblia. Świetna oprawa dedykowana dla dzieci to ‘Biblia, opowiedziana i objaśniona’, autora Billioud Jean Michel. Pięknie ilustrowana Biblia, ze znanymi powszechnie opowieściami o Hiobie, czy ucieczce do Egiptu. Jak wynika z pozytywnych komentarzy czytelników, mimo znanych zakończeń różnych historii ciężko oderwać się od lektury. Biblia nie jest łatwą książką, ma specyficzny język, trudny do zrozumienia zwłaszcza dla najmłodszych. Powyższe wydanie w sposób zrozumiały z dodatkowymi objaśnieniami z pewnością wzbudzi ciekawość dzieci. Oprawa całego wydania sprawia, że można poznać treść zawartą w Biblii jako książce powszechnie znanej bez podtekstu religijnego. Gwarantowany jest powrót do tej książki raz na jakiś czas przez długie lata.

Książka to najlepszy sposób w rozwój dziecka!

Prezent na komunie w postaci książki zwykle stawia pytanie: jaką książkę wybrać. Bo okazja jest wyjątkowa, bo to dla dziecka w pierwszym poważnym, świadomym kroku w wiarę i kościół. Z pomocą przyszli autorzy Skarżyńska Ewa, Kołodziejski Paweł z tytułem ‘O wielkich Polakach dzieciom. Pamiątka I Komunii Świętej’. Na stronie tytułowej od razu jest pamiątkowa dedykacja. To nadaje już uroczysty ton książce. Trafna określenie tej książki to: ciekawa. Przestawia  sylwetki 88 osób zapisanych w historii Polski. Przykładowi bohaterowie książki to Witold Pilecki, Maria Skłodowska-Curie, Zawisza Czarny. Zbiór biografii znanych Polaków to lektura zarówno ciekawa dla chłopców jak i dziewczynek. Trudniejsze pojęcia są wyjaśnione dodatkowo w praktycznym Słowniczku. Na pewno książka będzie stanowiła źródło wiedzy o Ojczyźnie, jej bohaterach i ich wyjątkowych cechach charakteru i waleczności.